تبلیغات
چشم انتظار

چشم انتظار
جزیره خضراء
نظر سنجی
لطفا نظربدیدروایات فراوانى داریم كه به موجودات ریز و زیان بخش (میكرب ها) هم شیطان گفته مى شود. از آن دسته است :
1. امیر المومنین علیه السلام فرمودند: از قسمت سوراخ شده و طرف دست گیره و قسمت شكسته كوزه و ظروف دیگر آب نخورید؛ زیرا شیطان روى دست گیره و قسمت سوراخ شده ظروف لانه مى كند.(22)
2. نیز از امام صادق علیه السلام نقل شده كه ایشان فرمودند: از طرف دست گیره و قسمت شكسته كوزه آب نخورید كه شیطان هم از آن جا آب مى آشامد.(23)
3. از قول پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله مى خوانیم كه فرمودند: موهاى شارب (سبیل ) خود را بلند مگذارید؛ زیرا شیطان ، آن را جاى امن براى زندگى خویش قرار مى دهد، و در آن جا مخفى و پنهان مى گردد.(24)
بعضى ها (سبیل )هاى خود را كوتاه نمى كنند، به طورى كه وقت غذا خوردن و آشامیدن آب ، با غذا تماس پیدا مى كنند و آلوده مى گردند و در اثر نفى كشیدن هم ، موها مرطوب شده و جاى مناسبى براى رشد میكربها مى شوند؛ آن گاه هنگام غذا خوردن میكروب همراه غذا بلعیده شده و مرض هایى ایجاد مى كنند.
4. نیز فرمودند: دستمال آلوده به گوشت را در خانه نگذارید كه جایگاه شیطان است .(25) و همین میكرب ها بودند كه حضرت ایوب علیه السلام را احاطه كرده و او را به فزع آوردند به طورى كه با خدا مناجات كرد و گفت : خدایا! شیطان با بدن من تماس گرفته و مرا عذاب مى دهد.(26) مى توان گفت شیطان در روایات فوق و قول ایوب علیه السلام همان میكرب است .
طبقه بندی: تحقیق وپژوهش،
برچسب ها: میکروب،
[ چهارشنبه 14 فروردین 1392 ] [ 01:23 ب.ظ ] [ محمد رضا براتی جاهد ]

درباره وبلاگ

لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

امارگیر حرفه ای سایت